ابزار تلگرام

آپلود عکسابزار تلگرام برای وبلاگ

اگه گوگوش مداح بود!!!! :: آ خدا ( وب مهربانی )

آ خدا ( وب مهربانی )

( مطلب نداری بردار ؛ مطلب داری بذار )

آ خدا ( وب مهربانی )

( مطلب نداری بردار ؛ مطلب داری بذار )

آ خدا ( وب مهربانی )

برای اولین بار
- بعد از دیوار مهربانی و طاقچه مهربانی -
اینک :
« وب مهربـــــــــــانی »
مطلـــــب داری بــــــــــذار
مطلــــب نداری بــــــــــــردار
( مطالب دوستان به اسم خودشان منتشر خواهد شد.
ترجیحا مطالبی متناسب با آ خدا )

*******************************
*******************************
تذکر:
لزوما داستان ها و خاطراتی که در این وبلاگ نوشته میشن مربوط به زمان حال نیست بلکه تجربیات تبلیغی سال ها ومحلات مختلف بنده و بعضا همکاران بنده است و حتی در مواردی پیاز داغ قضیه هم زیادتر شده تا جاذبه لازم را پیدا کنه.
بنابراین خواننده محترم حق تطبیق این خاطرات بر محل تبلیغی فعلی حقیر رو ندارد...

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
آخرین نظرات
 • ۲۸ خرداد ۹۷، ۱۳:۰۶ - گل نرگس
  موافقم
 • ۲۸ خرداد ۹۷، ۱۰:۵۲ - Va hid
  :((
پیوندها
پیوندهای روزانه

اگه گوگوش مداح بود!!!!

يكشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۴:۱۸ ب.ظ

خدا رحمت کنه همه اموات رو


بابا بزرگ مرحومم اگه کسی حرفشو به گوش نمی گرفت و بی جهت این دست اون دست می کرد، ملقبش می کرد به لقب: « گاوگوش!! »

تو یه کانالی اسم « گوگوش » رو که دیدم یادم اومد از اون لقب و اون مرحوم!! خخخخخ


خاطر عزیزان هست در ایام محرم چه حملات پر دامنه ای رو علیه مداحین و دستمزد اونها به راه انداخته بودند که البته در جای خود قابل بررسی و نقد است!

اما عجیب سکوت اونهاست در قبال دستمزد مطربین و خواننده ها و بلیط کنسرت ها و اموری از این قبیل:

من خودم اینجا شاهدم همین مطربهای معمولی و مقلّد برا اجرای یه برنامه سه چهار ساعته در عروسی ها دستمزدی میلیونی از صاحب مجلس مطالبه می کنند! تا دیگه برسه به اساتیدشون!

آمار زیر رو ببینین بد نیست... مربوط است به اوایل دهه پنجاه :

و در کنارش این آگهی فروش رو که مربوط است به سال 56 :

که پس یعنی حضرات تنها با 100 ساعت کار صاحب چنین ویلاهایی میتونستند بشن!!!!

عجیب دنیایی ست، نه؟!

می بینم خودشون رو طرفدار حقوق زنان معرفی می کنند و چند زنی رو در اسلام محکوم می کنند از طرفی سنگ رضاخان و محمد رضا رو هم به سینه می زنند!

راستی کسی میدونه تعداد زنان رسمی و غیر رسمی اینا بالاخره چندتا بود؟!

 • محمد * شـــــــــورگشتی *

زنان رضا شاه و محمدرضا

مداحی

گوگوش

نظرات  (۸)

 • ....همنشین عقل ....
 • ممنون جالب بود....
  پاسخ:
  سپاس از نگاهتون
  زیبا بود

  به ما هم سر بزنید و نظر بدهید
  پاسخ:
  تشکر.
  ان شاءالله
  جالب بود...
  پاسخ:
  سپاس
 • علی حقیقی
 • سلام علیکم
  حاج آقا درسته اینا خودشون حقوقای نجومی دارن... بله خب
  ولی وقتی یه مداح تو مداحیش یه معامله با مردم داشته باشه تو اخلاص معاملش با خدا و اهل بیت شک می افته و این ارزش کارشو پایین میاره...
  ولی اگه یه خواننده مجالس حرام میلیون میلیون بگیره تو معاملش با کی شک ایجاد میشه؟ شیطان؟ یا ارزشش کم میشه؟ اصن ارزشی داشت که کم شه؟
  البته نمیگم مداحا چنین حقوقایی دارن ولی میگم خواننده ها حتی اگه چنین حقوقایی بگیرنم ارزشی ندارن که کم شه
  بعدم این روشن فکرنماهایی که حقوق زن رو میخوان زنده کنن و هی به اسلام توهین میکنن به نظرم یا نابینا اند یا بابت نابینایی چیزی می گیرند... همه کارهاشون پر از تناقضه اصن کلا تناقضن
  پاسخ:
  سلام علیکم
  بله شنیدم میگن: همه اقشار برا ایام محرم و صفر رایگان خدمت می کنند اما مداح وروضه خون؟!
  از یه اصل غفلت کردیم و اون اینکه اصلا گذران زندگی این اقشار معمولا از همین راهه و اگر بطور کلی از این چشم بپوشند پس از کجا ارتزاق کنند؟!
  به نظر میرسه برا اینکه جمع بین همه چیز بشه باید منبع خاصی در این زمینه تعریف بشه و از اون منبع ارتزاق صورت بگیره (مثل موقوفات مردمی) اون هم در حدی معقول و متعادل! تکرار می کنم : در حدی معقول و متعادل! که معمولا هم چنینه و آنچه ذکر شد به نظرم بزرگنمایی بود و غیرواقعی! آن هم در مورد افرادی انگشت شمار از این جماعت عظیم.
  هستند کسانی که بابت این مجالس هیچ هزینه ای دریافت نمی کنند اما علاوه بر اینکه خودشون اصرار به پنهان کاری در این زمینه دارند، بنگاه های خبری و مخاطبین اونها هم روی خوشی به این دست اخبار از خودشون نشون نمیدن! و این سبک قضاوت در مورد جامعه مداحان به جوری یک طرفه و ناجوانمردانه بود.

  ممنون از شما
 • علی حقیقی
 • کاملا صحیح می فرمایید
  غلو بسیار زشتی درباره جامعه مادحین اهل بیت بود...
  حتی اگر در موارد خاصی هم وجود می داشت (که هیچ منبع موثقی این رو تایید نمی کنه) نباید اینطور به پای همه نوشته می شد در ثانی شاید به قول شما محل درآمد ایشان از این راه بوده
  تشکر و التماس دعا
  پاسخ:
  سپاس
  عزیزین و بزرگوار
 • علی احمدی
 • به جان خودم درصد کثیری از مداحان ایران بخاطر بیکاری و در آمدش رفتن مداح شدند

  و گرنه قدیم اصلا همون اوایل انقلاب یا قبلش مداح کم نبود ولی یا پولی نمی گرفتند

  یا مبلغ ناچیزی. به نظرم اگر اوضاع کار در مملکت اینقدر خراب نبود هر کسی مداحی

  می کرد در کنارش کار خودش را داشت و تداخلی ایجاد نمی شد در شغل و حرفه اش

  میدونید چیه اصلا مداح ها خیلی ها هم جدای از بیکاری و کسب در آمد بخاطر شهرت و معروفیت به مداح اهل بیت شدن در بین مردم(به نوعی تبلیغ برای شغلشون) این کار خوب رو به عنوان شغل در جامعه نهادینه کردند.

  وگرنه در تعریف آنچه از قدیمی ها میشنویم که میگن تو روستا و شهر هر کس ارادت داشت و صدای خوبی مداحی میکرد گاهی چندین نفر در یک مجلس نوبتی مداحی می کردند.ولی پولی نمی گرفتند که هیچ، از خداشون هم بود.
  چون ارادت خودشون رو به ائمه معصومین (ع) نشان می دادند و قلبا نوحه می خواندند.

  نه مثل خیلی از مداح های الان که سبک درست کردند و حفظی و تمرینی آه و ناله ای می کنند و ولوم بلندگو ها رو می برند بالا که حس با صدای اکو ایجاد شه!

  به امام زمان قسم خیلی از مداح ها وقتی مداحی می کنند الکی میگن اهه اهه اهه و به قدری تابلو ادای گریه در میارن با ایجاد این صدا که عرض کردم آدم خنده اش می گیره.
  اگه برید جلوی صفوف بنشینید متوجه منظورم میشید که قطره اشکی هم از چشم مداح نیومده و همش بازیه(کسی که لالایی میخونه و خودش خوابش نمیبره) جالب تر اینکه به دروغ میگن اینقدر گریه کردیم یا امام که اشک چشممون خشک شده دیگه اشکی نمونده اهه اهه اهه!
  یعنی این ها تکه کلامشونه.

  و اما بعضی مداح های دیگه که دوست دارن خودشون رو سگ معرفی کنند و میکروفن رو بکوبند به پیشونی وسط مداحی و مثلا با این کار ارادتشون رو ثابت کنند اگر راست میگن برن کارگری کنند و پول نگیرن از مداحی تا ارادتشون به امام حسین واقعا ثابت بشه.
  هر چند من همون مداح رو که الاان گفتم توی - آنان که در صف اول نشسته اند(توی اون مداحیش)- واقعا تحسین می کنم.

  یه چیزی هم نگم بهتره ولی چون همه رو گفتم میگم.شاید ارزش من (خودمو میگما از سگ هم کمتر باشه اما آخه درسته یه مداح جلوی اون همه مردم از واژه سگ استفاده کنه اون هم وسط مجلس امام حسین؟!
  گاها میخوان تکرار هم بکنند مردم بعضی از متون مداحی رو و این یعنی داره به مردم میگه شما سگ هستید.به خدا وجدانا و انصافا یک نوع توهین هست.  در آخر هم میگم اینکه خواننده ها چقدر میگیرن نمیتونه کارهای نا درست(اجتماعی و در سطح وسیع) خیلی از مداح ها رو توجیه کنه.
  در این زمینه با نظر آقای حقیقی هم عقیده ام و با پاسخ شما مخالف.
  چون اگر قرار بر گذران زندگی باشه از فردا هر کس بیکاره و این کار هایی که گفتم رو بلده یا نه اصلا مداحی واقعی و قلبی و صادقانه رو بلده باید بره مداح بشه.
  چرا ؟ چون بیکاری موج میزنه و این هم راه کسب در آمدی هست و هر کس بره در این شغل باید گفت گناه داره هر کاری میخواد بکنه هر چقدر میگیره نوش جونش چون میخواد روزیشو در بیاره.
  اون وقت اشکال نداره پس فردا یکی دیگه مجالس عزای امامان نره چرا چون این اشتباهات (که همه بخاطر امرار معاش خیلی مداح ها ازشون چشم پوشی کردند) باعث شده که اونی که مخلصانه میرفت تا چند سال پیش عزاداری کنه دیگه نره.و در این فکر و پریشانی خاطر و دل مشغولی بمونه که کجا برم فقط از اون مجلس های با صفای قلب قدیم که الان کمه پیدا کنم.این نباید دل مشغولی عزاداران و بچه هیئتی ها بشه.اینطور نباید باشه که من نوعی بگردم دنبال مجلس عزای خوب باید مجالس عزا خالصانه فقط برای صاحب مجلس(ائمه معصومین علیهم السّلام) باشه.
  پاسخ:
  در باب روضه خوانی امری دایم به نام تباکی: که فرمودند گریه تون نمیاد خودتونو به گریه بزنین! شکل عزادار به خودتون بگیرین! ولی خوب افراط در هر چیزی من جمله اینجا چندش اور میشه دیگه...

  چه ایرادی داره هرکسی صدا و استعدادشو داره بیاد تو این راه! بهتر از اینه که هنرشونو تو راه ترانه خونی مثلا خرج کنن!
  اصل اینه که کسی به مداحی به عنوان شغل نگاه نکنه ...

  ممنون از دغدغه هایی که مطرح می کنین و بسیاریش هم بجاست...
 • دچــ ــــار
 • مرگ بر امریکای جهانخوار
  پاسخ:
  اون که دیگه سیری نداره لامصب!
 • علی احمدی
 • قربونت محمد آقا :) بجاست رو که گفتی انگار آب ریختی رو آتیش دلم که چند ساله بخاطر اروده کشی های بعضی مداح ها دیگه حتی مسجد هم برام تحملش تو ایام محرم سخت شده و گوشام که ارور میده هیچ، مخم هم تیلیت میشه از دستشون.
  و بعدش هم یاد گذشته ها(دوران کودکی) می افتم که قنگ و مخلصانه مردم تو صفوف مسجد سینه زنی می کردند در حالی که حتی گاهی مداح فقط ریتم رو درست میومد و نوحه رو هم بلد نبود درست بخونه.
  چی میشه کرد دیگه الان جوون ها با شور حال می کنند و صدای بلند و از این چیزا.
  پاسخ:
  آقایی...

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">